6 آمریکایی در میان 8 کشته شده در سقوط هلیکوپتر سینا: نیروی حافظ صلح

قاهره: سقوط هلی کوپتر در مصر شبه جزیره سینا این نیرو گفت که با مشارکت یک ناظر چند ملیتی ، پنج نفر روز پنجشنبه کشته شدند – شش آمریکایی ، یک تبعه فرانسه و یک شهروند چک.
“در طول یک ماموریت معمول در حوالی شرم الشیخ ، مصر ، 9 نفر از نیروهای چند ملیتی و ناظران (MFO) در یک سقوط هلیکوپتر شرکت داشتند ، “در بیانیه ای که در وب سایت خود منتشر شده است ، گفته شده است.
این گزارش می افزاید: “ما از گزارش کشته شدن هشت عضو MFO با لباس فرم ، بسیار غمگین هستیم ؛ شش شهروند ایالات متحده ، یک فرانسوی و یک چک”.
عضو دیگر این نیرو ، یک آمریکایی ، جان سالم به در برد و از نظر پزشکی تخلیه شد.
ارتش اسرائیل جداگانه گفت که پیشنهاد کمک فوری پزشکی را داده است.
جاناتان کنریکوس سخنگوی آن گفت: “یک هلی کوپتر حامل سربازان نخبه جستجو و نجات … به فرودگاه رامون (در جنوب اسرائیل) منتقل شد.”
پس از تأیید نکردن سازمان ملل متحد برای حفظ صلح برای سینا ، نیروهای صلح توسط اسرائیل و مصر برای نظارت بر بخشهایی از پیمان صلح تاریخی 1979 تشکیل شدند.
این نیرو به عنوان جایگزینی برای مأموریت سازمان ملل ایجاد شد ، اما به طور مداوم از حمایت بین المللی قابل توجهی برخوردار بوده است ، به ویژه از طرف ایالات متحده.
شبه جزیره سینای مصر در شمال منطقه ناآرام با شورشی سخت وابسته به گروه دولت اسلامی روبرو است در حالی که جنوب شهرهای تفریحی توریستی در کنار دریای سرخ ، نزدیک محل وقوع سقوط را به رخ می کشد.
در فوریه 2018 ، نیروهای امنیتی یک عملیات سراسری را علیه مبارزان آغاز کردند ، متمرکز بر سینای شمالی.
بر اساس آمار رسمی ، بیش از 930 مبارز مظنون به همراه ده ها پرسنل امنیتی در منطقه کشته شده اند.
این نیروی چند ملیتی در بیانیه خود گفت که تحقیقاتی را برای تعیین علت حادثه انجام خواهد داد.
مدیر امور مالی گفت: “در این مرحله ، هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که نشان دهد این سقوط چیزی جز تصادف بوده است.”
در حال حاضر MFO بیش از 1100 سرباز از استرالیا ، ایالات متحده ، کانادا و فرانسه دارد. در وب سایت این نیرو فقط یک عضو فرانسوی در گروه خود ذکر شده است که یک افسر رابط است.