هند خواستار قطع کامل پشتیبانی از نیروهای تروریست در خاورمیانه است

ملل متحد: هند از همه طرف های ذیربط خواسته است تا پشتیبانی کامل از نیروهای تروریستی ، مانند داعش را متوقف کنند ، در حالی که از همه ذینفعان در خاورمیانه خواستار سازندگی برای صلح ، ثبات و توسعه هستند.
هند تأكید كرد كه با اعزام پرسنل خود به عنوان بخشی از نیروهای صلح سازمان ملل متحد ، از طریق كمك های بشردوستانه ، همکاری های توسعه ، ظرفیت سازی ، و سرمایه گذاری قابل توجهی در صلح و ثبات منطقه انجام داده و به صلح سازی در خاورمیانه ادامه خواهد داد.
“هند از طرف های مربوطه می خواهد حمایت خود را از نیروهای تروریستی ، مانند داعش (دولت اسلامی عراق و شام) و سایر کشورها ، کاملاً متوقف کنند. هند همچنین از همه طرف های منطقه می خواهد که به طور سازنده و با حسن نیت برای ارتقا promote صلح ، ثبات و توسعه به نفع همه مردم در خاورمیانه تلاش کنند. ” وضعیت در خاورمیانه.
هند گفت كه آتش بس بین اسرائیل و حماس موجب كاهش اوضاع بشردوستانه در غزه شده و ابراز امیدواری كرد كه آتش بس موقت به آتش بس دائمی تبدیل شود ، كه می تواند جان انسان های گرانبها را از هر دو طرف نجات دهد و زمینه مناسبی را برای گفتگو ایجاد كند.
“این یک واقعیت تأسف آور است که چالش های بهم پیوسته و تقویت کننده متقابل مردم خاورمیانه هنوز حل نشده است. بی ثباتی سیاسی ، درگیری های طولانی مدت ، اختلافات فرقه ای ، مسئله پناهندگان و تروریسم همچنان منطقه را آزار می دهد. COVID-همه گیری فقط تهدیدات ناشی از این چالش ها را تشدید کرده است. ”هند گفت.
این بیانیه باعث شد تا نماینده دائمی هند در سازمان ملل ، سفیر TS Tirumurti ، به عنوان بخشی از سوابق رسمی شورا انجام شود.
هند گفت كه از توافق بین فتح و حماس برای برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری و همچنین انتخابات شورای ملی فلسطین كه به تحقق آرمانهای دموكراتیك مردم فلسطین كمك می كند ، قدردانی می كند.
هند همچنین از توافق نامه های عادی سازی روابط بین اسرائیل و امارات و بحرین استقبال کرد. هند گفت: “هند همیشه از صلح و ثبات در غرب آسیا ، كه همسایگی گسترده ما است ، حمایت كرده است.”
علاوه بر این ، هند گفت که آغاز بحث در مورد مرز مورد اختلاف بین اسرائیل و لبنان یک پیشرفت قابل توجه است ، ابراز امیدواری کرد که این فرصتی برای حل مسئله دیرینه بین دو کشور فراهم شود.
هند تأكید كرد كه آرزوهای فلسطین برای دستیابی به یك كشور مستقل و مستقل هنوز برآورده نشده است و تأكید كرد كه دهلی نو در تعهد خود نسبت به آرمان فلسطین بی تردید بوده و همچنان حامی حل و فصل مسالمت آمیز فلسطین است.
“هند از راه حل دو کشور به عنوان یک راه حل عادلانه و قابل قبول برای درگیری حمایت کرده است. ایجاد یک کشور فلسطینی که در کنار یکدیگر در صلح و امنیت با اسرائیل زندگی می کند ، در مرزهای توافق شده مشترک باید از طریق مذاکرات مستقیم توسط دو کشور حاصل شود. احزاب ، “هند گفت که هر بن بست می تواند دست افراط گرایان را تقویت کند و در را برای همکاری ببندد و از این طریق امنیت ، ثبات و رفاه مردم دو طرف و منطقه را به خطر بیندازد.
بر این اساس ، هند از اسرائیل و فلسطین خواست که مذاکرات مستقیم را در اولین فرصت از سر بگیرند و از جامعه بین المللی خواست که گام های مشخصی در جهت از سرگیری و تسهیل این مذاکرات بردارد.
هند خاطرنشان كرد كه درگيري مسلحانه يك دهه در سوريه بيش از 400000 نفر جان خود را از دست داده ، 6.2 ميليون نفر را آوارگان داخلي كرده و 6.3 ميليون نفر را نيز مجبور به پناه دادن به كشورهاي همسايه كرده است.
“در حالی که ما از بازگشت عادی شدن به مناطق اصلی کشور دلگرم هستیم ، ما همچنین منابع عظیم مورد نیاز برای تأمین کمک های فوری بشردوستانه ، بازسازی زیرساخت ها ، امکان بازگشت پناهندگان و بازگرداندن یک زندگی عادی و با وقار را یادآوری می کنیم. از همه سوری ها ، “در این بیانیه آمده است.
هند در این بیانیه گفت كه این نه تنها به بازگشت عادی و بازسازی سوریه كمك می كند ، بلكه به طور مداوم خواستار حل جامع و مسالمت آمیز مناقشات سوریه از طریق گفت وگوی سوریه است ، مردم سوریه.
هند ابراز نگرانی در مورد اوضاع امنیتی و انسانی در یمن کرد و گفت که تبادل زندانیان اخیر توسط دولت یمن و انصارالله ، که در رابطه با درگیری بازداشت شده بودند ، یک اتفاق خوشایند است.
در بیانیه آمده است: “هند امیدوار است که طرفین اقدامات اعتماد سازی بیشتری انجام دهند تا انگیزه لازم برای اجرای کامل توافق نامه استکهلم را فراهم کنند.”
هند همچنین با احترام کامل به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق به صلح و ثبات در عراق امیدوار است.
هند خاطرنشان كرد كه پس از انفجار ماه اوت كه باعث نابودي مناطق زيادي از بيروت شد و خسارات سنگيني به مردم وارد كرد ، هند در همبستگي با لبنان قرار گرفت.
دهلی نو کمک های بشردوستانه اضطراری بیش از 58 تن به بیروت ارسال کرد. در بیانیه آمده است: “ما منتظر شکل گیری سریع یک دولت جدید هستیم که بتواند ثبات سیاسی را ارائه دهد و همچنین با چالش های جدی اقتصادی-اجتماعی که مردم لبنان با آن روبرو هستند ، مقابله کند.”