سرقت ادبی

به طور خلاصه ، این نرم افزار هر متن را با متون موجود در پایگاه داده CROSSREF مقایسه می کند. این متقاطع همچنین شامل بی شمار مقاله و مقاله علمی است که در کنفرانس ها ، مجلات و کتاب ها ارائه شده است.

iTenticit علاوه بر جستجو و مقایسه متون موجود در پایگاه داده Crossover در اینترنت و دیگر پایگاه های علمی ، مطالب مشابهی را نیز در متون داده شده جستجو می کند. در واقع ، در مقیاس وسیع ، او شباهت های یک متن و مقاله را با دیگر متون تولید شده بررسی می کند. پس از اتمام جستجوها ، این نرم افزار لیستی از شباهت ها را ارائه می دهد.

در این نرم افزار ، ارزیابی به عنوان ارزیابی شباهت تعریف می شود که معیاری برای اندازه گیری شباهت متن با متون از پیش نوشته شده است.

مجلات با iTonicity چه می بینند؟
نسخه آزمایشی iTonicity به شما نشان می دهد که به عنوان یک کاربر به چه چیزی خواهید رسید. اکثر نویسندگان همانندجویی رایگان یک تست نرم افزاری را امتحان می کنند تا دریابند که یک مجله چگونه کار خود را بررسی می کند و از iTonicity چه چیزی دریافت می کند.

خروجی اصلی سیستم iTenetics که کاربر مشاهده می کند به شرح زیر است:

گزارش بررسی سرقت ادبی

لیست شباهت نهایی برای کل متن در گوشه سمت راست بالای تصویر ظاهر می شود.

بخش MATCH OVERVIEW به کاربر نشان می دهد که کدام پایگاه داده را برای جستجوی متن سرقت شده نشان می دهد و لیستی از شباهت های وب سایت خبری محمدرضا و تعداد کلمات مشابه در متن و منابعی را که پیدا می کند نشان می دهد.

در کنار لیست موارد ، معیارها و فیلترهای مشابهی وجود دارد که باید در جستجو گنجانده شوند ، که ممکن است کاربر از آنها استفاده کند یا نکند (به عنوان مثال ، می توانید تعیین کنید که آیا کتابخانه ها یا استنادها نیز جستجو می شوند).

در گزارش ، قسمت هایی از متن اصلی که مشکوک به سرقت ادبی است نیز با رنگ و شماره گذاری مشخص شده است. با وجود این ویژگی ، می توانید قسمت های مشکل دار متن خود را به سرعت مشخص کنید. نسخه های PDF گزارش نیز پس از مشخص شدن نرم افزار iThenticate قسمت های مشکوک متن در اختیار کاربر قرار می گیرد.

برای بارگیری نمونه گزارش سرقت ادبی اینجا را کلیک کنید

توانایی تغییر فایل های PDF محدود است ، اما برخی از فایل ها حاوی پیوندهایی هستند که اطلاعات بهتری در مورد میزان شباهت ها و گزارش های نرم افزاری به شما می دهند. با خط کشی و شفاف سازی قسمت هایی از متن اصلی که مشابه سایر متون است ، می توان بررسی تشابه مقاله جملاتی را که مشابه آن در منابع مختلف یافت می شود نیز نشان داد.

به طور خلاصه ، گزارش iTenetic می تواند موارد زیر را بیان کند:

نسخه های برجسته مقاله ؛ بخشهای برجسته شده متن ، شباهت بین بخشهای مقاله و مقالات منتشر شده را نشان می دهد.
فهرست خاصی از منابع منتشر شده ؛ این منابع بر اساس شباهت آنها به مقاله رتبه بندی می شوند.
شاخص شباهت ؛ شاخص شباهت درصد نهایی شباهت بین متن شما و متن چاپ شده است. برای جلوگیری از شباهت های اشتباه ، یعنی جلوگیری از اعلام اشتباه نرم افزار خود توسط سایر متن ها ، می توانید از استناد و کتابشناسی در جستجوی سرقت ادبی از طریق iThenticity اجتناب کنید.

چه سطحی از شباهت بین متون سرقت علمی محسوب نمی شود؟
مجلات علمی مختلف به سطوح مختلف نگاه می کنند تا میزان شباهت مقالات را بپذیرند. یعنی هر مجله در برابر درجه سرقت علمی مقاومت متفاوتی از خود نشان می دهد. گاهی وجود شباهت های زیاد بین کلمات و عبارات بین یک متن و متن دیگر مهم نیست ، اما شباهت های استراتژیک و مهمی مانند کپی کامل یک پاراگراف از یک متن دیگر در مقاله می تواند بسیار مشکل ساز باشد.

جملات و عباراتی که معمولاً در زمینه علمی و حرفه ای استفاده می شود در چندین مقاله امکان پذیر است. چنین شباهت هایی نرم افزار بررسی سرقت ادبی مشکل ساز نیست.
شباهت بین روش تحقیق مقاله شما و مقاله ای که قبلاً منتشر کرده اید توسط برخی مجلات مانع نمی شود.

به طور کلی مجلات به دنبال موارد زیر هستند:
نمره شباهت نهایی بالا
کپی کلمه به کلمه جملات و سایر بندهای متنی توسط مجلات بررسی می شود. اگر چنین چیزی یکبار در متن نویسنده دیده شود ، فرصت تصحیح آن را پیدا می کند ، اما وجود چندین بخش با این ویژگی ها باعث می شود داوران مجلات به مقاله مورد نظر شک کنند. این اغلب تشخیص کپی بودن مقاله منجر به رد مقاله می شود. شباهت بسیار محتوا با سایر متن ها نیز توسط مجلات بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اگر نتیجه نهایی برای شباهت فقط 5 باشد ، اما یک نمونه و مقاله ای بسیار شبیه به کار توسط نرم افزاری که 4 similar شباهت بین آن و مقاله وجود دارد ، بازبینی های بسیار دقیق تری از کار انجام می شود.
شباهت 1 تا 5 درصد بین یک مقاله و سایر آثار مشکلی ایجاد نمی کند. اما اگر درصد مشابهت مقاله چنین شباهت هایی در محل مقاله بررسی سرقت ادبی مقاله یافت شود ، این دیگر قابل قبول نخواهد بود. به عنوان مثال ، شباهت های بین بخش های مختلف کار ، از جمله مقدمه ، روش تحقیق و حتی بخش بحث با سایر مقالات را نباید نادیده گرفت.

اگر متن شبیه مقاله ای از نویسنده مشابه باشد؟
اگر مقاله ای توسط نویسنده ای نوشته شده و اثری از مقالات قبلی او وجود داشته باشد ، باز هم با نمونه ای از سرقت ادبی روبرو می شویم.
یکی از راه های خلاص شدن از شر سرقت ادبی برای این بخش از مقاله ، نقل قول از دستاوردهای قبلی خود است. ذکر مرجع و نقل قول دیگر شبهه سرقت را افزایش نمی دهد. پس از نقل قول ، با ذکر تفاوت بین دو مقاله خود ، از شبهه رهایی می یابید.

آشنایی (به دست آوردن ، دریافت) با تکنیک های امروزی برگرفته از اصالت و نحوه مبارزه با سرقت علمی کمی فشار است. این مقاله را بخوانید تا بدانید چند درصد سرقت علمی مجاز است.

ترجمه و بازنویسی متون و مقالات انگلیسی در سرقت ادبی
بسیاری از مجلات علمی ، در مراحل اولیه ارزیابی مقالات افراد ، از نرم افزاری مانند iThenticate استفاده می کنند تا در ابتدا بدانند که آیا با کارهای جعلی یا سرقت ادبی سر و کار دارند.

سرقت ادبی ، با آگاهی از این موضوع و تجربه ای که با مشتریان مختلف خود در تهیه و تهیه بخشهای مختلف مقالات تحقیقاتی خود دارد ، خدمات پارافراسیون را به سیستم کاری خود اضافه کرده و از نرم افزار iThenticate و متخصصان آن برای شناسایی و حذف مقالات سرقت ادبی و پیام های مشتریان خود

نقل قول قیمت اقلام در استفاده رایگان از ithenticate بسیار مقرون به صرفه است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سایر موسسات و وب سایت هایی که خدمات ترجمه را ارائه می دهند ، نگاه کنید و متوجه خواهید شد که قیمت گذاری کاملا مناسب است.

صداقت یکی از ارزشهای اصلی موسسه رایت است که برای سود بیشتر آن را نقض نمی کند. نظرات مشتریان سابق بررسی سرقت ادبی نیز نشانه ای از سابقه و شیوه کار این موسسه است که با مراجعه به وب سایت می توانید به آن پی ببرید. برای اطلاع از قیمت ها و روند دقیق تر ترجمه مقاله ، به وب سایت رایت مراجعه کنید و مقاله خود را با سهولت ارسال کنید.