رهبر معظم ایران به نقل از ترامپ ، انتخابات آمریکا را مسخره می کند

تهران: رهبر معظم ایران سه شنبه در یک سخنرانی تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را مسخره کرد و به نقل از ادعاهای بی اساس خود رئیس جمهور دونالد ترامپ در مورد تقلب در رای گیری برای انتقاد از رای گیری در حالی که تهران بحران گروگان گیری سفارت آمریکا در سال 1979 را رقم زد.
آیت الله علی خامنه ای بر موضع دیرینه ایران تأکید کرد که مهم نیست که ترامپ یا جو بایدن رای را بدست آورند ، اما خطر برای جمهوری اسلامی نمی تواند بیشتر باشد.
چهار سال دیگر می تواند شاهد افزایش فشارهای حداکثر فشار ترامپ باشد زیرا اقتصاد ایران را خرد کرده و مانع فروش آشکار نفت خام خود در خارج از کشور از تهران می شود. در همین حال ، بایدن گفته است که با ارائه تسکین احتمالی به ریال محاصره شده ایران ، مجدداً به توافق هسته ای سال 2015 تهران با قدرت های جهانی فکر خواهد کرد.
خامنه ای با تأیید اینکه ایالت های خاص ایالات متحده رای. “چه کسی این را می گوید؟ رئیس جمهور نشسته که خودش انتخابات را ترتیب می دهد. رقیب وی می گوید ترامپ قصد دارد به طور گسترده تقلب کند. این دموکراسی آمریکایی است. ”
خامنه ای افزود که نتیجه رای گیری “کاری از ما نیست ، به این معنی که به هیچ وجه بر سیاست ما تأثیر نمی گذارد. سیاست ما مشخص و کاملاً محاسبه شده است و افرادی که می آیند و می روند تأثیری در آن نخواهند داشت.
خامنه ای ، 81 ساله ، به عنوان رهبر معظم انقلاب آخرین سخنان خود را درباره همه امور دولت در ایران بیان می کند. وی تلاشها برای دستیابی به توافق هسته ای را تصویب کرد ، که توافق کرد ایران در عوض لغو تحریمهای اقتصادی ، غنی سازی اورانیوم را محدود کند.
اما ترامپ در سال 2018 از این توافق کناره گیری کرد و شکایت داشت که به برنامه موشک های بالستیک ایران و سیاست های منطقه ای آن اشاره نکرده است. ایران بعداً از تمام محدودیت های توافق خارج شد ، اگرچه تهران هنوز به بازرسان سازمان ملل اجازه دسترسی به سایت های هسته ای را می دهد. عکسهای ماهواره ای نشان می دهد که اکنون کار جدید ساخت و ساز در سایت هسته ای نطنز را آغاز کرده است ، که در یک حمله خرابکارانه گزارش شده در ماه جولای هدف قرار گرفت.
خامنه ای در حالی صحبت کرد که ویروس کرونا ویروس کرونا را مجبور به لغو مراسم بزرگداشت برنامه ریزی شده برای اشغال سفارت آمریکا در تهران در 4 نوامبر 1979 کرد. این یک بحران گروگانگیری 444 روزه را آغاز کرد که آمریکا را متحول کرد و امروز نیز روابط واشنگتن و ایران را تحت تأثیر قرار می دهد.
آمریکایی ستیزی ، بیش از چهار دهه پس از تسخیر قدرت ، همچنان سنگ بنای سیاست ایران باقی مانده است.
خامنه ای درباره آمریکا گفت: “چنین امپراطوری دوام زیادی نخواهد داشت. بدیهی است که وقتی یک رژیم به این مرحله برسد ، عمر طولانی تری نخواهد داشت و نابود خواهد شد.” “البته برخی از آنها در صورت روی کار آمدن ، آمریکا را زودتر نابود می کنند و برخی دیگر در صورت انتخاب باعث می شوند که آمریکا دیرتر نابود شود.”