خانواده می گوید فعال برجسته حقوق زنان سعودی در اعتصاب غذا در بازداشت اعتصاب غذا می کند

بیروت: فعال برجسته حقوق زنان سعودی لوجین الحاتلول، که از سال 2018 در عربستان سعودی برگزار می شود ، کار جدیدی را آغاز کرد اعتصاب غذا خانواده وی گفتند که روز دوشنبه به دلیل شرایط بازداشت وی.
خواهر هاتلول ، لینا ، به رویترز گفت که خواست اصلی این است که اجازه تماس منظم با خانواده اش داده شود. در اواخر ماه اوت ، هاتلول پس از قطع ارتباط بیش از چهار ماه از زندانهای ریاض در زندان الحیر ریاض ، شش روز اعتصاب غذا کرد.
خواهرش گفت که هاتلول ، 31 ساله ، که به همراه آخرین دوازده فعال حقوق زن دیگر دستگیر شده بود ، از ماه مارس فقط اجازه ارتباط محدود با خانواده اش را داشت ، از جمله دیدار 23 مارس ، تماس تلفنی در 19 آوریل و ملاقات با 31 آگوست
پدر و مادرش اجازه داشتند روز دوشنبه او را ببینند.
لینا الحضلول گفت: “دیروز در هنگام دیدار لوجین به پدر و مادر ما گفت که او از بدرفتاری و خسته شدن از شنیدن صدای خانواده اش خسته شده است.” “وی به آنها گفت كه از عصر دیروز اعتصاب غذا را آغاز می كنیم تا اینكه دوباره اجازه تماسهای منظم وی را بدهند.”
دفتر رسانه ای دولت سعودی بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد.
این پرونده به دنبال قتل روزنامه نگار در سال 2018 مورد انتقاد جهانی قرار گرفته و خشم در پایتخت های اروپا و کنگره آمریکا را برانگیخته است جمال خاشقگی توسط ماموران سعودی در داخل کنسولگری استانبول پادشاهی.
عربستان سعودی برخی از فعالان حقوق زن را که به عنوان بخشی از سرکوب گسترده تر مخالفان دستگیر شدند ، به طور موقت آزاد کرد ، در حالی که برخی دیگر با ادامه جلسات دادگاه های پراکنده دادگاه ، بازداشت شدند.
گروه حقوق می گوید حداقل سه زن ، از جمله هاتلول ، ماه ها در سلول انفرادی بودند و مورد سو abuse استفاده قرار گرفتند از جمله برق گرفتگی ، شلاق و تجاوز جنسی.
مقامات سعودی ادعاهای شکنجه را رد کرده و گفته اند که این دستگیری ها به ظن آسیب رساندن به منافع سعودی و حمایت از عناصر متخاصم در خارج صورت گرفته است. کمتر اتهامی علنی شده است.
برادر وی گفت که اتهامات علیه هاتلول ارتباط با 15 تا 20 روزنامه نگار خارجی در عربستان سعودی ، تلاش برای درخواست کار در سازمان ملل و شرکت در آموزش حریم خصوصی دیجیتال است.
در سالهای اخیر تعداد زیادی از فعالان ، روشنفکران و روحانیون جداگانه دستگیر شده اند ، در تلاش برای آشکار کردن مخالفت های احتمالی ، حتی به عنوان ولیعهد ولیعهد محمد بن سلمان اصلاحات را برای گشودن پادشاهی تحت فشار قرار می دهد.