خانه هوشمند – آموزش هوشمند سازی ساختمان و خانه هوشمند

برند مذکور به تولید محصولاتی برای خانه های هوشمند تحت پروتکل KNX می پردازد که در این زمینه به عنوان یکی از متخصصین جهانی شناخته می شود. میزان سود شما با استفاده از یک ترموستات قابل برنامه ریزی – مانند Nest که حدود 250 دلار کار می کند – بسته به اندازه خانه و آب و هوای محلی شما متفاوت است. بسته به نوع ساختمان و کاربرد شما، سیستم های کنترل HVAC بیش از ۴۰ % انرژی مصرفی را بهینه می کند. در ضمن لازم به یادآوری است که در سیم کشی خانه هوشمند، سیم کشی پریز و روشنایی جدا از یکدیگر انجام می شوند. فناوری خانه هوشمند یا خانه ی خودکار،راحتی، آسودگی خاطر و بهره وری انرژی را از طریق کنترل لوازم با یک برنامه ی هوشمند در گوشی هوشمند یا سایر دستگاه های قابل اتصال به اینترنتبرای صاحبین مشاغل و یا اهالی خانه به ارمغان می آورد. بازار کار هوشمند سازی ساختمان : هوشمند سازی ساختمان در حقیقت شامل سیستمی است که برای کم کردن مصرف انرژی و بالا بردن قابلیت های ساختمان به کار می رود.

سیستم ایمنی منزل از قابلیت تنظیم بر اساس موقعیت ­های مختلف همچون مسافرت، خارج شدن از منزل، شب و … نورپردازی: نورپردازی از این جهت در در سازه های فروشگاهی اهمیت داشته که امروزه به دلیل مشغله کاری افراد در زندگی مدرن بسیاری از افراد و خانواده ها ترجیح می دهند پس از غروب آفتاب به گشت و گذار با خانواده و دوستان خود بپردازند که در این هنگام نورپردازی صحیح یک کانکس فروشگاهی میتواد باعث دیده شدن و جذب مشتری برای سازه گردد و برعکس نور کم و بی روح می تواند باعث شود هیچ یک از رهگذران متوجه حضور سازه نشده و خریدی از آن انجام ندهند ابعاد : انتخاب ابعاد درست و متناسب برای هر نوع سازه ای از جمله کیوسک فروشگاهی بسیار مهم است چرا که ابعاد خیلی کوچک باعث تداخل در امور داخل سازه و بوجود آمدن مشکلاتی نظیر کمبود فضا برای اجناس و حتی گاها فروشندگان گردیده و دسترسی به محصولات و کالا های مختلف درون فضا سخت می گردد و همین طور ابعاد بزرگ نیز ضمن بالا بردن هزینه ها و قیمت کانکس فروشگاهی باعث می شوند تا فضای زیادی سازه اشغال کند که گاها از استاندارد های مجوز ایشان بیشتر و باعث تداخل در عبور و مرور عابرین یا وسایل نقلیه می گردد.

ابعاد و محل پنجره ها باید طوری باشد تا تامین کننده نور فضای داخلی بوده و در هنگام طراحی آن باید به این نکته که محل قرار گیری میز و تجهیزات اداری و همینطور محل نشستن مراجعین توجه کرد تا با محل قرار گیری پنجره ها تداخل نداشته و براحتی بتوان پنجره ها را باز و بسته کرد تا هوای درون سازه را تهویه کند.پیشنهاد می شود برای جلو گیری از اتلاف انرژی و ممانعت از ورود گرد و غبار به داخل فضا از پنجره های دو جداره استفاده شود. امروزه امور بسیار پیشرفته ای برای تجهیز منازل توسط افرادی کاردان و کاربلد طراحی و اجرا می شود که پروژه هوشمند سازی خانه یکی از مهم ترین آنها می باشد که اتفاقاً طی سال های جدید توانسته با استقبال گسترده و خوبی روبرو شده و درصدی فروش بالایی را از این طریق کسب کند. با سابقه ای درخشان در طراحی و اجرای سیستم های هوشمند ساختمانی نظیر سیستم های مدیریت ساختمان (BMS) و خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا، ساختمان شما را فارغ از سال ساخت، نوع کاربری و سیستم برق کشی آن هوشمند می نماید. در ساختمان های بزرگ به علت مصرف انرژی بیشتر ، مدیریت انرژی بیشتری نیاز است که با استفاده از مدیریت سیستم انرژی در منازل صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی می شود .

سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان پاسخی مناسب به این نیاز هوشمند سازی ارزان خانه است. می توان پیش بینی کرد که در اینده نزدیک ساختمان های هوشمند جای ساختمان های معمولی را می گیرند و هوشمند سازی ساختمان دیگر یک تکنواوژی لوکس برای طبقه مرفه جامعه به حساب نمی اید بلکه تکنولوژی ضرروری برای تمامی ساختمان ها و اقشار جامعه محسوب می شود.در این مطلب به بررسی بازار کار هوشمند سازی می پردازیم. استفاده از تکنولوژی هوشمند سازی هیچ گونه محدودیتی ندارد و با آن میتوان انواع محیط ها را مجهز به این سیستم کرد در واقع با هوشمند سازی و نصب تجهیزات مختلف می توان عملکرد یک سیستم را تحت نظر گرفت. تصور کنید در اتاق کنفرانس با لمس یک کلید می توانید یک سری عملکردهای مختلف و جداگانه را برای آماده سازی فضای اتاق جهت ارائه سمینار، فعال و اجرا نمایید. لامپ ها خاموش و یا نورشان کمتر شود، پرده سفید نمایش پایین آمده جهت ارائه آماده شود. ارتباط فن کوئل ها با سیستم خانه هوشمند نسل دوم، به صورت بی سیم و با استفاده از نسل دوم سیستم های ارتباطی خانه هوشمند و بدون نیاز به تغییر یا تخریب است. در واقع در روش سیم کشی برق خانه هوشمند، تمام مصرف کننده ها از ماژول های (رله های) هوشمند واقع در تابلو برق هوشمند تغذیه و کنترل می شوند و نیازی نیست برای هر مصرف کننده یک کلید نصب شود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از سیستم هوشمند سازی خانه دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.