ایران می گوید: “مسلسل هوشمند با کنترل نشسته” باعث کشته شدن دانشمند N شد

تهران: ماهواره ای کنترل شده مسلسل با “هوش مصنوعی” در ترور هفته گذشته a دانشمند برتر هسته ای در ایران ، معاون فرمانده سپاه پاسداران روز یکشنبه به رسانه های محلی گفت. محسن فخری زاده داشت در یک بزرگراه بیرون رانندگی می کرد تهران ارتشبد گفت: با اطلاعات امنیتی 11 گارد در 27 نوامبر ، هنگامی که مسلسل روی صورت او “بزرگ نمایی کرد” و 13 گلوله شلیک کرد. علی فدوی.
خبرگزاری مهر به نقل از وی نوشت: این مسلسل بر روی یک وانت نیسان سوار شده بود و “فقط بر روی صورت شهید فخری زاده متمرکز شده بود به گونه ای که همسرش با وجود فاصله فقط 25 سانتی متر (10 اینچ) اما مورد اصابت گلوله قرار نگرفت.” وی افزود: “از طریق ماهواره” بصورت آنلاین کنترل می شد و از “دوربین پیشرفته و هوش مصنوعی” برای ایجاد هدف استفاده می شد. فدوی گفت که رئیس حراست فخری زاده چهار گلوله “در حالی که خود را پرتاب کرد” بر روی دانشمند گرفت و “هیچ تروریستی در صحنه وجود نداشت”.
مقامات ایرانی دشمن اصلی اسرائیل و گروه مخالف تبعیدی مجاهدین خلق ایران را مسئول این ترور دانسته اند. پیش از این پرس تی وی گفته بود که سلاح های “ساخت اسرائیل” در محل حادثه کشف شده است. گزارش های مختلفی از مرگ این دانشمند به دست آمده است ، به گفته وزارت دفاع وی درگیر درگیری آتش با محافظان خود بود ، در حالی که خبرگزاری فارس گفت “یک مسلسل اتوماتیک کنترل از راه دور” او را کشت.