ایران می گوید اقدام آمریکا علیه آن با واكنش “كوبنده” روبرو خواهد شد

دوبی / اورشلیم: هرگونه حمله آمریکا به ایران سخنگوی دولت ایران روز سه شنبه ، پس از گزارش هایی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده هفته گذشته گزینه های حمله به سایت اصلی هسته ای ایران را درخواست کرد ، اما با این کار تصمیم گرفت با یک پاسخ “خرد” مواجه شود
سخنگوی علی ربیعی ، در سخنان پخش شده در یک وب سایت رسمی دولت گفت: “هر اقدامی علیه ملت ایران قطعاً با یک واکنش خرد کننده روبرو خواهد شد.”
رویترز روز دوشنبه با استناد به یک مقام آمریکایی گزارش داد که ترامپ ، با گذشت دو ماه از کار ، با مشاوران عالی در مورد احتمال حمله به نطنز کارخانه غنی سازی اورانیوم – اما توسط آنها از این گزینه منصرف شد.
مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ، روز چهارشنبه یکی از مشاورانی است که در این گزارش ذکر شده است اسرائيل، که مدتهاست به اقدام نظامی احتمالی علیه دشمن سرسخت خود ، ایران اشاره کرده است.
یووال اشتاینیتز ، وزیر انرژی اسرائیل گفت: “اگر من ایرانی بودم ، احساس راحتی نمی کردم” پس از این گزارش ، افزود که وی از مشورت های دفتر بیضی پنجشنبه گذشته مطلع نبوده است.
“این بسیار مهم است که ایرانیان بدانند که اگر واقعاً ناگهان به سمت غنی سازی در جهت تسلیحات هسته ای سوق پیدا کنند ، ممکن است با قدرت نظامی ایالات متحده روبرو شوند – و همچنین شاید ، کشورها ، “اشتاینیتز به رادیو ارتش اسرائیل گفت.
ایران می گوید برنامه هسته ای این کشور برای نیازهای صلح آمیز است. ربیعی اسرائیل را به “جنگ روانی” علیه ایران متهم کرد.
ربیعی گفت: “من شخصاً پیش بینی نمی كنم كه احتمالاً آنها (ایالات متحده) بخواهند باعث ناامنی در جهان و منطقه شوند.”