ایالات متحده به شهروندان متولد اورشلیم اجازه می دهد اسرائیل را روی گذرنامه قرار دهند

اورشلیم: براساس سیاست جدیدی که روز پنجشنبه اعلام شد ، ایالات متحده به آمریکایی های متولد شده در اورشلیم مناقشه اجازه می دهد اسرائیل را به عنوان محل تولد خود در گذرنامه و سایر اسناد ذکر کنند.
این اقدام یک روز پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده موافقت نامه های علمی امضا شده با اسرائیل را برای درخواست در م institutionsسسات کرانه باختری اشغال شده اصلاح کرد. به نظر می رسد این تغییرات که چند روز قبل از انتخابات ایالات متحده تصویب شده است ، با هدف جلب حمایت از مسیحیان انجیلی و سایر حامیان اسرائیل انجام شده است.
رئيس جمهور دونالد ترامپدولت با به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل در سال 2017 و بعدا انتقال سفارت به آنجا از تل آویو ، جایی که بیشتر کشورهای دیگر مأموریت خود را حفظ می کنند ، سیاست دهه های آمریکا را شکست.
اسرائیل اسیر شد شرق بیت المقدس در جنگ 1967 خاورمیانه همراه با کرانه باختری ، مناطقی که فلسطینیان به عنوان بخشی از کشور آینده خود جستجو می کنند. اسرائیل کل شهر را پایتخت “یکپارچه ، ابدی” خود می داند در حالی که فلسطینیان خواستار پایتخت خود در شرق بیت المقدس هستند.
وزیر امور خارجه مایک پمپئو در بیانیه ای گفت که سیاست گذرنامه جدید مطابق با تصمیم به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل است. آمریکایی های متولد اورشلیم می توانند “اسرائیل” یا “اورشلیم” را به عنوان محل تولد خود در گذرنامه ها و اسناد رسمی مشخص کنند.
کسانی که محل تولد خود را مشخص نکنند در فهرست متولدین بیت المقدس ذکر می شوند.
ترامپ برای حمایت از اسرائیل و منزوی کردن فلسطینی ها یک سری اقدامات بی سابقه انجام داده است. وی طرحی را برای حل منازعات خاورمیانه در ژانویه منتشر كرد كه با استقبال گسترده اسرائیل روبرو شد و بلافاصله توسط فلسطینیان رد شد.
دولت موفق شده است روابط بین اسرائیل و سایر کشورهای عربی را بهبود بخشد. در هفته های اخیر امارات متحده عربی، بحرین و سودان برای عادی سازی روابط با اسرائیل توافق کرده اند و به ترامپ مجموعه ای از دستاوردهای سیاست خارجی قبل از رای گیری داده اند.
در عوض ، امارات متحده عربی امیدوار است که سلاح های پیشرفته آمریکایی از جمله جنگنده های مخفی F-35 را خریداری کند و سودان از لیست حامیان دولت تروریسم در ایالات متحده خارج خواهد شد که به این ترتیب این کشور می تواند کمک های خارجی مورد نیاز را دریافت کند.