اسرائیل در روز انتخابات ایالات متحده بیشتر روستای بادیه نشین فلسطین در کرانه باختری را یکدست کرد

دره جوردان ، کرانه باختری: اسرائیل بیشتر موارد را تخریب کرده است روستای بادیه نشین ساکنان و یک مقام سازمان ملل گفتند که در کرانه باختری اشغالی ، 73 فلسطینی – از جمله 41 کودک – را در بزرگترین تخریب سالهای گذشته آواره کرده است.
خانه های چادر دار ، پناهگاه حیوانات ، توالت و صفحات خورشیدی از جمله سازه های تخریب شده در روستای خربت حمص به گفته این مقام سازمان ملل در روز سه شنبه.
آژانس رابط نظامی اسرائیل با فلسطینیان ، COGAT ، تأیید کرد که تخریبی علیه آنچه که گفته می شود سازه های غیرقانونی است ، انجام شده است.
به گفته یک شاهد رویترز ، ساکنان صبح تا پنجشنبه با استفاده از چادرهای اهدایی گروه های امدادی فلسطینی ، قبلاً به محل بازگشته اند.
بقایای دهکده تخریب شده در آن طرف دامنه تپه ها قرار داشت و فقط دو خانه اصلی هنوز با فاصله از بقیه باقی مانده بودند.
هاربی ابو کبش ، یکی از ساکنان این منطقه ، با اشاره به تقریبا 430،000 شهرک نشین اسرائیلی که در کنار سه میلیون فلسطینی در کرانه باختری زندگی می کنند ، گفت: “آنها می خواهند ما را از منطقه بیرون کنند تا شهرک نشینان بتوانند در محل ما زندگی کنند ، اما ما از اینجا خارج نمی شویم.” ، که اسرائیل در جنگ 1967 به تصرف خود درآورد.
COGAT روز چهارشنبه بیانیه ای صادر كرد و گفت كه “یك عملیات اجرایی” توسط نیروهای اسرائیلی “علیه 7 چادر و 8 قلم كه به طور غیرقانونی ساخته شده بودند ، در یك تیراندازی واقع در دره اردن” انجام شده است.
اسرائیل غالباً به کمبود پروانه ساختمانی در تخریب بناهای فلسطینی در کرانه باختری اشاره می کند.
ایوان هله ، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در سرزمین های فلسطین ، گفت که آژانس های امدادی از Khirbet Humsah بازدید کرده و 76 سازه تخریب شده را ثبت کرده اند ، “بیش از هر تخریب منفرد دیگر در دهه گذشته”.
گروه حقوق بشر اسرائیلی B’Tselem گفت که این ساختارها شامل 18 چادر و سوله است.
نخست وزیر فلسطین ، محمد شطیه ، اسرائیل را به زمان بندی تخریب برای روز انتخابات در ایالات متحده متهم کرد ، زمانی که جهان از حواس پرت شده بود.
وی در توییتر خود نوشت: “همانطور که توجهات به # USElection2020 معطوف شده است ، اسرائیل عصر امروز ترجیح داد مرتکب جنایت دیگری شود / آن را سرپوش بگذارد: تخریب 70 ساختار فلسطینی ، از جمله خانه ها.”
سخنگوی COGAT روز پنجشنبه هیچ اظهار نظری در مورد ادعای شتایه نکرد. اما در بیانیه روز چهارشنبه آن آمده است: “اجرای قانون مطابق با مقامات و رویه ها و با رعایت ملاحظات عملیاتی انجام شده است.”
حدود 689 سازه در سراسر کرانه باختری تخریب شده است بیت المقدس شرقی طبق اعلام سازمان ملل ، تاکنون در سال جاری 869 فلسطینی بی خانمان مانده اند.